KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16873359

nr 1687 3359

Axel Birkholm

(1909-1984), Sverige

Signerad, akvarell, 35x44 cm, yttermått inklusive ram: 49x57 cm

Axel Birkholm, dansk-svensk bildkonstnär född 1909 i Thisted, död 1984.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 17 mars 2025
kl 19:21:21

14/3 09:24:54 1      Vinnande bud

Axel Birkholm

Läs mer om Axel Birkholm